

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 75 V |
| Output Current | 1.4 A |
| Peak Pulse Current | 4.2 A |
| Breakdown Voltage | 92.1 V |
| Clamping Voltage | 121 V |
| Peak Pulse Power | 500 W |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
